Novinky Archa

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO

                                                    Hledáme nového kolegu na pozici: 

SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/CE – práce s rodinami s dětmi v sociálně aktivizační službě v Náchodě (SASRD Archa)

 Požadujeme: vzdělání dle Zákona 108/2006 Sb., o soc. službách, VŠ/VOŠ v oboru sociální práce, sociální pedagogika a příbuzných, komunikativnost, spolehlivost, znalost práce na PC, časová flexibilita (práce odpoledne), trestní bezúhonnost.

 Nabízíme práci v mladém kolektivu v neziskové organizaci, možnost dalšího vzdělávání a profesního růstu, výše mzdy 17 500,- + rizikový příplatek (dle uznané praxe), spolupráci s dalšími odborníky v oboru sociální prevence a vyloučení.

 Nástup duben / květen 2019 – dle domluvy. Pracovní smlouva na dobu určitou – zástup za MD.

 Práce na plný úvazek, zahrnuje i terénní práci.

 V případě zájmu zasílejte strukturovaný životopis, motivační dopis, doklady o nejvyšším dosaženém vzdělání a o trestní bezúhonnosti na uvedenou adresu nebo e-mail. Vybraní uchazeči budou pozváni k osobnímu pohovoru.

 DOKOŘÁN z. s.

Komenského 577

547 01 Náchod 

Tel.: 774 929 182

Kontaktní osoba: Mgr. Denisa Carvová

E-mail: carvova@dokoran.eu


Dobročinný bazar

Dobročinný bazárek Dokořán z.s.

Jak jsme již v minulosti avizovali, spolek Dokořán uspořádal dne 24. a 25. 9. dobročinný bazar. Od spousty lidí jsme téměř 5 měsíců přebírali věci, které se rozhodli darovat na dobrou věc a tyto věci jsme následně za opravdu symbolické ceny prodávali. Šlo nejčastěji o oblečení, jak dospělácké, tak dětské, dále o hračky, bižuterní šperky, knihy, kuchyňské potřeby, drobné dekorativní předměty a módní doplňky. Dárců se sešlo opravdu velké množství a musíme vyjádřit našim dárcům velké poděkování. Jsme opravdu velmi vděční a zároveň nadšení, kolik lidí s dobrým srdcem v Náchodě a okolí žije. Velký úspěch měl i náš „plackovač“, díky kterému jsme mohli potěšit i děti. Na přání jsme zde vyráběli placky nebo magnety s nejrůznějšími motivy, na výběr jich bylo téměř 300 a vybral si opravdu každý.

S potěšením bychom vás chtěli informovat, že utržená částka činí 8 634,- Kč a naprosto předčila naše očekávání. Proto ještě jednou děkujeme nejen našim dárcům, ale také nakupujícím, kteří bazárek navštívili a nakoupili u nás. 

Na bazárku panovala velmi milá a přátelská atmosféra, která nakonec nebyla pouze v avizovaný den konání bazaru, ale ještě den následující, o který se náš bazar rozšířil.

Velké poděkování za poskytnutí zázemí také patří celému týmu Městské knihovny Náchod, v čele s paní ředitelkou Mgr. Ivanou Votavovou. Bylo nám u vás moc hezky.

Jak jistě už víte, spolek Dokořán provozuje sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi Archa. Zde nabízíme pomoc rodinám s dětmi z Náchoda, které se nacházejí v nepříznivé sociální situaci. Jsme jim nápomocni při řešení nejrůznějších problémů, jako je například dlouhodobá nezaměstnanost, špatná finanční situace rodiny, zneužívání návykových látek, krádeže, záškoláctví a další problémové chování dětí a mládeže.  V nabídce služeb náš klient nalezne výchovné a vzdělávací aktivity dětí a dospělých, nácviky a upevňování různých dovedností a schopností, podporu vzdělávacích aktivit a jiné důležité věci nezbytné pro celkové zkvalitnění jejich života. A právě na tyto výše uvedené aktivity bude využit i finanční obnos, který nám dobročinný bazar vynesl.

Děkujeme všem zúčastněným a už teď se těšíme na příště, konaný bazar nebyl určitě poslední.

                                                                 Mgr. Denisa Carvová – vedoucí sociální služby

 


Dobročinný bazar

 

 Máte doma přebytečné oblečení, hračky, nádobí, keramiku apod.? Je Vám líto vše vyhodit? Přineste nám to a podpořte tak dobrou věc!

Spolek Dokořán z.s. pořádá charitativní bazar. Bazar se uskuteční dne 24. října 2018 v Městské knihovně Náchod od 9 do 18 hodin.

Proto Vás prosíme o velkou pomoc a zároveň Vás všechny zveme na náš charitativní bazar, kde budeme darované věci za symbolické ceny prodávat.

Kdo vlastně jsme? 

Základním cílem všech činností spolku je celkové zkvalitnění života příslušníků cílové skupiny předcházením, snižováním a omezováním výskytu sociálně patologických jevů. Posláním organizace je poskytování sociálních služeb, realizace volnočasových programů a provázení dětí a mládeže obdobím dospívání realizováním činností, které napomáhají zdravému životnímu stylu, vzájemné toleranci, úctě a respektu k názorovým odlišnostem a životním postojům.

Projektem spolku je Sociálně aktivizační služba Archa, která pomáhá ohroženým rodinám s dětmi z Náchoda.

Jaké věci můžete do bazárku darovat?

Keramiku, oblečení, hračky, knihy, šperky, nádobí – vše, co doma již nevyužíváte a je Vám líto to vyhodit. Věci mohou být starší a samozřejmě použité, jen prosím o věci čisté, nerozbité a oblečení bez děr.

Kdy a kde věci vybíráme?

Všechny věci na bazárek vybíráme v místě naší sociální služby, tedy na adrese Komenského 577, Náchod. Čas vybírání věcí : PO, ÚT, ČT, PÁ 12:00 – 16 hodin, ST 9:00 – 11 hodin.

V případě potřeby předat věci v jinou hodinu, prosíme o předchozí telefonickou domluvu na čísle 774 929 182, 774 929 183 nebo 777 992258. Sběr všech věcí probíhá do 19. října 2018

 

Jménem spolku Dokořán již teď děkujeme za Vaši podporu jak s darováním věcí, tak při nákupu na našem bazaru.

                                                          

                                                                                                 Mgr. Denisa Carvová

                                                                                                   vedoucí soc. služby


« | 1 2 3 4 5 6 7 | »