Novinky Archa

Zimní výprava – i když je sníh, dá se opékat

Myslíte, že v zimě, když je tolik sněhu, jako tomu je letos, se nedají opékat buřty?  Opak je pravdou! Zimní výpravu, spojenou právě s opékáním buřtů uspořádali na podnět dětí pracovníci Archy.

26. ledna společně vyrazili do okolí Náchoda.  Během výpravy se děti rozdělily na dva týmy a společně si také zahrály velmi oblíbenou hru Hole. Po této hře již následovalo všemi očekávané opékání buřtů, na které se děti i pracovníci velmi těšili.

A co je nového v Arše?

S novým rokem byla zahájena i naše tradiční celoroční soutěž, tentokrát nazvaná „Stínadla se bouří“. V této hře děti sbírají během celého roku body za nejrůznější činnosti, kterých se aktivně účastní.  Jde například o řešení hádanek a rébusů, aktivní přípravu do školy nebo i za další menší soutěže.

Všem dětem přejí pracovníci Archy hodně štěstí a sil při sbírání bodů.

 

  


Vánoční besídka v Arše

Dne 20.12.2016 se od 15 hodin v Arše bude konat vánoční besídka. Z řad našich klientů máme přislíbenou spolupráci, ve smyslu nejrůznějších vystoupení. Uslyšíme hru na saxofon, housle, zhlédneme několik tanečních a pěveckých vystoupení a čeká nás dokonce parkour na žíněnkách . Pracovníci Archy si pro děti připravili také promítání fotografií, čímž zrekapitulujeme dění, nejrůznější akce, které se u nás za celý rok odehrály. Závěrem celého programu bude také vyhlášení výsledků soutěží a předávání cen. Během celé akce bude také nezbytné malé občerstvení. Prostřednictvím této zprávy bych moc chtěla poděkovat všem, kdo nás jakkoli podporují a fandí.


Celoroční soutěž Banditi a osadníci

Začátkem dubna byla v Arše odstartovaná soutěž na téma BANDITI A OSADNÍCI. Děti se tak pustily do dobrodružství napříč divokým západem. Sbíraly body za správně vyřešené hádanky, za různé další soutěže a aktivity, a samozřejmě také dostávaly body za přípravu do školy.

Tato soutěž byla 25.11. ukončena a známe již vítěze. U starších dětí (10-18 let) ale i u mladších dětí (6-9 let) se na prvních příčkách strhl doslova boj. Všechny děti na prvních příčkách dělilo opravdu jen málo bodů a souboj byl velmi těsný. Všichni jsme moc rádi, že se dětem hra takto líbila a doufáme, že stejně se jim budou líbit i výhry.

Výhercům ještě jednou blahopřejeme a těm, kdo se neumístil, přejeme hodně sil do další hry, kterou pracovníci připraví v příštím roce. 


« | 14 5 6 7 8 9 10 11 | »