Novinky Archa

POZOR, POZOR!!!

POZOR, POZOR!!!

Z důvodu prodloužení termínu rekonstrukce bude Archa otevřena od 11.9. 2017

Všem se omlouváme, děkujeme za pochopení.

V týdnu od 4.9. do 8.9. budou všichni pracovníci přítomni v terénu. V případě potřeby je možné pracovníky kontaktovat na tel. čísle:

774 929 183 nebo 777 992 258

Středeční ambulance pro dospělé (9-11 hod) bude opět v kanceláři vedení – ul. Českých bratří č. 404 (Staré město, ulice za Albertem, stejný vchod jako zdravotnické potřeby)

 


Srpen v Arše

Srpen bude probíhat v Arše letos úplně jinak. Z důvodu rekonstrukce elektřiny bude Archa na celý měsíc zavřená a pracovníci budou přítomni pouze v terénu nebo v komunitním centru. 

Tel. na pracovníky: 774 929 183, 777 992 258

Středeční ambulance (9:00 - 11:00) pro dospělé bude v kanceláři vedení - Českých bratří 404 (Staré město, ul. za Albertem, stejný vchod jako zdravotnické potřeby, 2. patro).

V kanceláři vedení bude také celý měsíc srpen poskytováno základní sociální poradenství. To však až po telefonické domluvě na tel. čísle 774 929 182. 

V měsíci září se zase budeme těšit v Arše.

Přejeme všem krásné prázdniny!


Skupiny

 

Od začátku března jsme v Arše zavedli novinku, které říkáme Skupiny. Probíhají tak, že se společně sejdeme a vybereme jedno téma, které si klienti sami odhlasují. Na výběr máme seznam návrhů, který jsme s dětmi vytvořili. Jsou to témata jako například vztahy, šikana, závislosti, předčasný sexuální život, jak to udělat, aby mě škola bavila, podvody a podobně.

 Skupiny mají svá jasná pravidla, na kterých jsme se všichni společně domluvili. Každý má například právo říci svůj vlastní názor a nikdo se mu za to nesmí vysmívat. Odpovědi na otázky hledáme společně a nikdo není vedoucí, který by měl patent na pravdu. Pracovníci mají roli moderátorů. Využívají konstruktivní vyučovací přístup a moderní pedagogické metody a formy. Některé skupiny jsou organizovány jako dramatické lekce, kdy jsou všichni účastníci v rolích. Děti se tak dobrovolně učí ve svém volném čase. Odměnou za jejich snahu je zábava, kterou při Skupinách společně prožívají a radost z objevování.

 Skupiny probíhají obyčejně v prostorách Archy. Jednu jsme již ale prožili i venku a to konkrétně v Maršovském údolí. Byla na téma Podvody a ztráta důvěry. Účastníci byli v rolích podvodníků a obětí a mohli si na vlastní kůži vyzkoušet jaké to je, když někoho podvedou nebo když někdo podvede je a jaké to přináší důsledky do vztahu obou stran. Inspirací pro tuto dramatickou lekci bylo dílo spisovatele Charlese Dickense – Oliver Twist. Účastníci tedy měli role zločineckých učňů zlého učitele Fagina i obětí jeho podvodů. Někteří kradli a podváděli a někteří byli okradeni a podvedeni, což ale zjistili až na konci lekce. Toto překvapení bylo klíčovým momentem celého strukturovaného dramatu. Prožili si totiž zklamání a zradu od těch, kterým dali svou důvěru. Celá lekce byla zakončená závěrečnou reflexí, kdy jsme si mohli společně sednout na vyhlídku nad Maršovem a povědět si jaký prožitek a poučení si z toho kdo odnáší.

 


« | 13 4 5 6 7 8 911 | »