Novinky Archa

Tábor

Od 15. 7. do 19. 7. 2019 je Archa zavřená. Všichni pracovníci jsou s našimi klienty na táboře. Základní sociální poradenství bude posyktnuto po předchozí telefonické domluvě s vedoucí služby. Mgr. Denisa Carvová, 774 929 182

Děkujeme za pochopení.


VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO

                                                    Hledáme nového kolegu na pozici: 

SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/CE – práce s rodinami s dětmi v sociálně aktivizační službě v Náchodě (SASRD Archa)

 Požadujeme: vzdělání dle Zákona 108/2006 Sb., o soc. službách, VŠ/VOŠ v oboru sociální práce, sociální pedagogika a příbuzných, komunikativnost, spolehlivost, znalost práce na PC, časová flexibilita (práce odpoledne), trestní bezúhonnost.

 Nabízíme práci v mladém kolektivu v neziskové organizaci, možnost dalšího vzdělávání a profesního růstu, výše mzdy 17 500,- + rizikový příplatek (dle uznané praxe), spolupráci s dalšími odborníky v oboru sociální prevence a vyloučení.

 Nástup duben / květen 2019 – dle domluvy. Pracovní smlouva na dobu určitou – zástup za MD.

 Práce na plný úvazek, zahrnuje i terénní práci.

 V případě zájmu zasílejte strukturovaný životopis, motivační dopis, doklady o nejvyšším dosaženém vzdělání a o trestní bezúhonnosti na uvedenou adresu nebo e-mail. Vybraní uchazeči budou pozváni k osobnímu pohovoru.

 DOKOŘÁN z. s.

Komenského 577

547 01 Náchod 

Tel.: 774 929 182

Kontaktní osoba: Mgr. Denisa Carvová

E-mail: carvova@dokoran.eu


Dobročinný bazar

Dobročinný bazárek Dokořán z.s.

Jak jsme již v minulosti avizovali, spolek Dokořán uspořádal dne 24. a 25. 9. dobročinný bazar. Od spousty lidí jsme téměř 5 měsíců přebírali věci, které se rozhodli darovat na dobrou věc a tyto věci jsme následně za opravdu symbolické ceny prodávali. Šlo nejčastěji o oblečení, jak dospělácké, tak dětské, dále o hračky, bižuterní šperky, knihy, kuchyňské potřeby, drobné dekorativní předměty a módní doplňky. Dárců se sešlo opravdu velké množství a musíme vyjádřit našim dárcům velké poděkování. Jsme opravdu velmi vděční a zároveň nadšení, kolik lidí s dobrým srdcem v Náchodě a okolí žije. Velký úspěch měl i náš „plackovač“, díky kterému jsme mohli potěšit i děti. Na přání jsme zde vyráběli placky nebo magnety s nejrůznějšími motivy, na výběr jich bylo téměř 300 a vybral si opravdu každý.

S potěšením bychom vás chtěli informovat, že utržená částka činí 8 634,- Kč a naprosto předčila naše očekávání. Proto ještě jednou děkujeme nejen našim dárcům, ale také nakupujícím, kteří bazárek navštívili a nakoupili u nás. 

Na bazárku panovala velmi milá a přátelská atmosféra, která nakonec nebyla pouze v avizovaný den konání bazaru, ale ještě den následující, o který se náš bazar rozšířil.

Velké poděkování za poskytnutí zázemí také patří celému týmu Městské knihovny Náchod, v čele s paní ředitelkou Mgr. Ivanou Votavovou. Bylo nám u vás moc hezky.

Jak jistě už víte, spolek Dokořán provozuje sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi Archa. Zde nabízíme pomoc rodinám s dětmi z Náchoda, které se nacházejí v nepříznivé sociální situaci. Jsme jim nápomocni při řešení nejrůznějších problémů, jako je například dlouhodobá nezaměstnanost, špatná finanční situace rodiny, zneužívání návykových látek, krádeže, záškoláctví a další problémové chování dětí a mládeže.  V nabídce služeb náš klient nalezne výchovné a vzdělávací aktivity dětí a dospělých, nácviky a upevňování různých dovedností a schopností, podporu vzdělávacích aktivit a jiné důležité věci nezbytné pro celkové zkvalitnění jejich života. A právě na tyto výše uvedené aktivity bude využit i finanční obnos, který nám dobročinný bazar vynesl.

Děkujeme všem zúčastněným a už teď se těšíme na příště, konaný bazar nebyl určitě poslední.

                                                                 Mgr. Denisa Carvová – vedoucí sociální služby

 


« | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | »