Novinky Archa

Jarní tvoření

S příchodem jara přichází všechno to pěkné, milé a příjemné, na co v mrazivých dnech všichni čekáme – první hřejivé sluneční paprsky, probouzející se příroda, barevný svět kolem nás a s tím i příjemnější nálada a radost ze života. Přes to, že počasí bylo v březnových dnech spíše aprílové, a i my v Arše jsme na to pravé jaro stále netrpělivě čekali, začali jsme se zabývat velikonočními přípravami a jarní výzdobou. S klienty jsme během tvořivých odpolední vyrobili pomocí plastových lžiček a barev na sklo krásné dekorace, které se dají zapíchnout do květináče. Tvoření s tímto námětem se budeme věnovat i v dubnu a už se těšíme, jak dáme Arše nový, svěží, jarní nádech.


CHYSTÁME KARNEVAL!

Je únor a to je nejvyšší čas na karneval! V Arše ho pořádáme zítra, to je ve čtvrtek 25. února od dvou hodin. Už teď se těšíme, jaké masky a převleky si naši klienti přichystali Usmívající se

A tady je pár vzpomínkových fotek na předešlé karnevalové ročníky.

   


JARNIČKY S ARCHOU

Jako každý rok, tak i ten letošní jsme si na jarní prázdniny připravili i dopolední program pro naše klienty. Tentokrát jsme společně strávili hned dvě dopoledne.

V úterý vedla naše cesta do lesa Montace. Naši klienti rádi poznávají okolí Náchoda, a aby to nebyly jen tak nějaké procházky, sami vymyslí vždycky nějaké zpestření nebo překvapení. Tentokrát se účastníci výpravy k cíli dostávali přes různé úkoly schované v obálkách. Všichni si to moc užili a nyní se těší na další dobrodružnou cestu.

Páteční dopoledne jsme zpestřili návštěvou Galerie výtvarného umění na náchodském zámku. Právě tam totiž probíhá výstava krásných prací ze soutěže Naše galerie, která představuje tvorbu široké veřejnosti od dětí ze školek, přes amatérské umělce až po klienty domovů pro seniory. Výstava se nám moc líbila, obdivovali jsme fantazii a zručnost autorů vystavených děl a načerpali jsme inspiraci pro naše tvořivé dílny. Třeba se letošního ročníku soutěže zúčastníme také Usmívající se

 


« | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 | »